Миття волосся і бойових танків шампунем відомих марок. Дивовижні експерименти і думка експертів!
Натуральний нешкідливий шампунь - можливо?
Шампунь – це винахід лише останніх десятиліть. Як же мили голову раніше? Я порозпитувала бабусь, і вони мені розповіли, що мили голову в дитинстві звичайним милом – туалетним або господарським та їх волосся були здоровими і красивими.
Для багатьох дуже важливо, щоб волосся завжди були чистими і добре лежали, тому вони і бояться переходити на «бабусині» кошти, побоюючись, що волосся можуть не промыться, стати жорсткими. Але це лише чергове рекламне навіювання, що тільки за рахунок дорогих засобів по догляду за волоссям можна виглядати добре.
Майже у всіх шампунях зараз присутні пропілен гліколь і лаурил сульфат натрію – два найбільш шкідливих хімікату.
Дуже цікаве відео по темі.
Дивитися всім!!!
Доведено, що вони сушать шкіру, негативно впливають на печінку, шкодять очам, а також погіршують пам'ять.
Одного разу я вирішила купити дитячий «м'який» шампунь – думала, там менше шкідливих речовин. І помилилася – лаурил сульфат натрію у складі стояв на першому місці (а це значить, що його там містилося найбільше)....
Взагалі, намилювання і очищення шкіри голови і волосся – це різні речі. Мильна піна утворюється завдяки наявності в миючих засобах їдкого натру. А у шкіри реакція слабокисла. Тому луг буквально здирає з шкіри захисний шар. З-за цього шкіру можуть вражати дерматози та інші шкірні захворювання. Хоча, звичайно, саморобні шампуні на основі мила все ж набагато краще покупних. Тут я хочу навести кілька рецептів натуральних засобів для миття голови, з яких кожен може вибрати що-небудь для себе:
1) МАЙЖЕ ШАМПУНЬ: 1-2 ст. л. базиліка, кропиви чи кульбаби, склянку чистої води, 60 мл туалетного або краще рідкого мила (тільки перевіряйте його на наявність шкідливих речовин), від 15 до 60 крапель якого-небудь ефірного масла, підходящого вам, наприклад, кедра, 1 ч. л. будь-якої рослинної олії (соняшникової, кедрового). Зробити відвар або настій трави і додати туди всі інші інгредієнти, добре перемішати. Ополіскувач: вода, подкисленная оцтом, відвари трав. Якщо у вас жирне волосся, кількість масла можна скоротити, якщо сухі – збільшити. Цей шампунь можна зберігати в холодильнику протягом тижня. Якщо в момент приготування до складу додати одну чайну ложку горілки, то термін зберігання збільшується до 3-4 тижнів.
2) ГІРЧИЧНИЙ ШАМПУНЬ-МАСКА ЗОВСІМ БЕЗ МИЛА. Взяти 1 ст. ложку гірчичного порошку, розвести до консистенції сметани кефіром, додати 1 жовток, 1 ч. ложку меду, 1 ч. ложку рослинної олії, Цю суміш нанести на брудні волосся, по всій довжині і на шкіру, помасажувати, накрити поліетиленом і зверху вовняною шапкою. Тримати суміш, доки можна терпіти, краще хвилин 15-20. Потім змити водою. Ополіскувач: вода, подкисленная оцтом, відвари трав. Ефект: стимуляція волосяних цибулин, приплив крові до шкіри голови, додаткове харчування. Або такий варіант для жирного волосся: 1 столову ложку гірчиці розвести в 2 л теплої води. Вимити голову, обполоснути найкраще настоєм трав: мати-й-мачухи, кропиви, звіробою, подорожника. Взяти 4 столові ложки суміші, залити 2 л окропу, дати настоятися 30 хвилин, процідити.
3) ШАМПУНЬ «ХЛІБНИЙ» ЗОВСІМ БЕЗ МИЛА. Візьміть 4-6 шматків чорного хліба (залежно від довжини волосся), покладіть стопкою в ємність, залийте окропом і залиште на ніч. Вранці у вас вийде хлібна кашка, їй і мийте голову. Ополіскувач: вода, подкисленная оцтом, відвари трав. Ефект: чисті, блискучі волосся. Чи схожий рецепт для жирного волосся: 150 г житнього хліба залити окропом. Кашкою «намилити» голову, тримати 5-10 хвилин. Потім ретельно промити волосся водою. Для надання красивого блиску їх обполіскують настоєм березового листя.
4) ШАМПУНЬ ДЛЯ ВОЛОССЯ СЕРЕДНЬОЇ ДОВЖИНИ: 1 жовток і півсклянки кефіру. Якщо волосся довге або сильно забруднені, то кількість жовтка і кефіру можна збільшити. Втерти суміш у волосся, промити і потім обполоснути лужною водою (на 3 літри води половину чайної ложки соди). Можна також обполіскувати волосся трав'яними відварами або додати пів чайної ложки будь-якого рослинного масла. Цей рецепт підходить для будь-якого волосся. Його можна використовувати як маску для волосся перед звичайним миттям голови.
5) МИТТЯ ВОЛОССЯ КИСЛИМ МОЛОКОМ. Старовинним народним засобом для миття волосся є кисле молоко. З давніх часів багато народності Середньої Азії використовували для цієї мети молочнокислі продукти. І зараз миють голову кислим молоком, кефіром, сироваткою. Молочнокислі продукти створюють жирову плівку, яка захищає волосся від пошкодження лужним розчином, що утворюється при розчиненні мила у воді. Потрібно взяти, скажімо, кисле молоко, рясно змочити нею голову, покрити поліетиленовою косинкою, а зверху – махровим рушником. Через 25-30 хвилин промити волосся в піні пережиренного туалетного мила, типу «Дитяче», ретельно обполоснути просто теплою водою, а потім підкисленою (1 столова ложка оцту на 2 л води).
6) МИТТЯ ГОЛОВИ ВІДВАРОМ МИЛЬНЯНКИ ЛІКАРСЬКОЇ. Дві упаковки мильнянки (200 г) залити двома літрами води і кип'ятити півгодини. У цьому відварі мити голову без мила і шампуню, полоскати звичайною водою, а ще краще – настоєм ромашки, якщо волосся світле, і відваром дубової кори – якщо темні.
7) МИТТЯ ВОЛОССЯ ПИЖМОМ. 1 столову ложку пижма залити 2 склянками окропу, залишити на 2 години. Процідженим настоєм мити волосся без мила протягом місяця. Цей засіб використовується для усунення лупи.
Рецептів можна наводити ще безліч. Головне, що потрібно запам'ятати при використанні натуральних шампунів, це те, що ефект проявляється не відразу, і те, що необхідно обполіскувати волосся настоєм трав або пом'якшити жорстку водопровідну воду яблучним оцтом.
Ще я б хотіла розповісти про натуральному засіб для укладання волосся, не зовсім сибірським, але все ж краще, ніж покупні лаки для волосся з їх отруйним запахом.
ЛАК ДЛЯ ВОЛОССЯ. Нарізають скибочками лимон і кип'ятять його в склянці води, поки не залишиться половина рідини, потім проціджують і додають декілька крапель спирту (або горілки) для консервації. Наносити на волосся пульверизатором. Чудово доглядає за волоссям і тримає укладку.