П'ЄМО ВОДУ І ХУДНЕМО
Нерідко виходить так, що суворе дотримання дієти та завзяті заняття в спортзалі не приносять бажаних результатів: ваги вперто показують одну і ту ж цифру, або зовсім фіксують збільшення ваги. До того ж набряки під очима викликають псевдо-розуміють посмішки оточуючих і натяки на персональний алкотестер — і виправдовуватися марно...
Таке підступне поведінка власного організму відбувається в результаті затримки в ньому рідини. Багато хто, намагаючись виправити ситуацію, обмежують вживання рідини і ще більше погіршують ситуацію. Якими ж повинні бути правильні дії?
Загальновідомо, що тіло людини містить близько 70% води, причому в мозку води — близько 90%. Вода життєво важлива для організму, так як є універсальною субстанцією, що доставляє в кожну клітинку поживні речовини. Повноцінне функціонування організму можливе лише при адекватному заповненні його водного балансу. Для підтримки здоров'я і ефективного схуднення важливо щоденне вживання рідини в достатній кількості. Найчастіше організм сигналізує про зневодненні, але цей сигнал сприймається як відчуття голоду: людям здається, що вони голодні, а насправді вони потребують в цілющій воді.
Тому при перших нападах голоду треба випити спочатку 100-200 г води і почекати 20-30 хвилин: може виявитися, що сигнал був помилковим і води стало достатньо для придушення апетиту.
Для тих, що худнуть цілюща волога особливо корисна — холодна вода прискорює обмінні процеси, у той час як недолік вологи уповільнює метаболізм на 30%. Крім того, холодна вода змушує організм витрачати енергію на її зігрівання, спалюючи тим самим додаткові калорії.
Як це ні парадоксально, рясне вживання води допомагає виведенню зайвої рідини з організму. Справа в тому, що при нестачі води організм вживає аварійні заходи — в цілях запобігання зневоднення він намагається утримувати всю наявну в ньому воду. Результат — порушення водного балансу і набряклість. Тому, якщо немає проблем з нирками, краще випити води більше, ніж менше. До речі, майже такий принцип використовують домашня пивоварня: пиво — це холод, солод і вода, причому краще, коли води більше.
У будь-якому випадку: Ви худнете або просто дбаєте про своє здоров'я — намагайтеся, щоб вода надходила в організм регулярно, приблизно по склянці води щогодини. При цьому треба враховувати всі фактори: спека або активне фізичне навантаження зажадають збільшення споживання води.
Щоб уникнути дискомфорту, вводити додаткову кількість рідини в денний раціон треба поступово: спершу по півсклянки холодної води або мінералки, потім замініть один із прийомів кави/чаю/напоїв склянкою води і так далі.
Рідина і целюліт
З цього приводу існує маса міфів, так і цілком реальних фактів. Ну, з приводу газованих напоїв ми вже сказали. Другий міф: щоб позбутися целюліту, потрібно пити каву. Заснований цей міф на тому факті, що до складу багатьох засобів від целюліту входить кофеїн. Однак, він стимулює кровообіг лише в складі кремів. А ось вживання його всередину (у вигляді кави або напоїв типу «Кока-коли»), навпаки, може посилити целюліт. Справа в тому, що в цьому випадку він посилює кровообіг лише у великих судинах, що призводить до відтоку крові з дрібних судин шкіри. А це погіршує обмін речовин і призводить до накопичення жиру і збільшення целюліту.
Загалом, щоб позбутися целюліту і поліпшити стан шкіри, пити потрібно саме чисту воду. Вона нормалізує обмін речовин, сприяє зниженню ваги, покращує тонус і зволоженість шкіри, робить її більш стійкою до целюліту.
Вода проти схуднення і краси
Так-так, вода може бути і нашим суперником у боротьбі за ідеальну фігуру. Наприклад, ні в якому разі не можна пити крижану (або просто холодну) воду. Це призводить до різкого сповільнення процесу обміну речовин, а значить і до зайвої ваги. Оптимальний варіант – вода кімнатної температури. Не можна пити і безпосередньо під час їжі. Вода знижує концентрацію шлункового соку, їжа перетравлюється довше, а значить, і велика частина відкладається у вигляді жиру. Але якщо запивати водою страви з овочів і фруктів або овочів і м'яса – це ще куди не йшло, то вода і борошняні продукти – це справжні вороги. Як мінімум, вам буде забезпечено здуття живота.
Бывает ли воды слишком много?
Увы, да. По крайней мере, многие врачи утверждают, что избыток воды может вызвать не менее серьезные проблемы, чем ее недостаток. Он приводит к вымываю из организма минеральных веществ, токсикозу, увеличению внутричерепного давления и другим болезням. Но самое опасное случается, если человек, обуреваемый желанием похудеть и избавиться от целлюлита, не только начинает выпивать по 5 литров воды в день, но и полностью отказывается от соли. Результатом этого может стать появление судорог, общее ослабление организма и даже возникновение сердечного приступа.
Сприймайте свій організм, як рослина, потребує поливу: не дайте йому зачахнути!